Slaven Belupo kod kuće poražen protiv Hajduka

NK Slaven Belupo poražen je u jučerašnjoj utakmici 31. kola SuperSport Hrvatske Nogometne Lige. Protivnik je bio splitski Hajduk, a utakmica je završila rezultatom 1-0.

Ključni trenuci

Hajduk je poveo rano, već u 12. minuti utakmice kad je Aleksandar Trajkovski ubacivanje Josipa Brekala s desnoga krila pospremio u mrežu. Napadaču iz Sjeverne Makedonije bio je to drugi pogodak u dvije utakmice, nakon što je u prošlom kolu zabio Osijeku.

Gostujući vratar Borna Buljan nekoliko puta spasio je svoju momčad. Najistaknutiji slučaj bio je obranjen udarac Bujaru Pllani u 44. minuti kad je branič Slaven Belupa pucao glavom. Osim Buljana, domaćini nisu imali sreće ni s okvirom gola. Prvo je vratnicu u 50. minuti pogodio Tomislav Štrkalj, a zatim i Benedik Mioč direktno iz udaraca iz kuta u 69. minuti.

Slaven Belupo (plavi) – Hajduk (tirkizni)
Izvor: Marko Litvić

Sudac Patrik Kolarić pokazao je samo četiri žuta kartona u utakmici, po dva svakoj momčadi. U domaćem sastavu žute kartone zaradili su Ante Šuto (36. minuta) i Tomislav Božić (91. minuta). Za goste su “požutili” Fahd Moufi (89. minuta) i Filip Čuić (91. minuta). Šuto i Moufi svoje kartone dobili su zbog prekršaja, a Božić i Čuić zbog žustrijeg razgovora u završnim minutama utakmice.

Rezultat utakmice nije se mijenjao do kraja, a Hajduk je njime prekinuo niz od pet poraza zaredom. Slaven Belupo s druge strane ponovno upisuje poraz te usput pada na 9. poziciju na ljestvici nakon što je NK Istra 1961 u gostima porazila Osijek.

Gradski stadion Ivan Kušek Apaš bio je pun, što je pridonijelo dobroj atmosferi. Navijači obje momčadi ostali su podržati igrače unatoč kiši koja je padala od kraja prvog poluvremena. Svoju momčad s tribina bodrio je i Matej Šakota. Zbog sakupljena tri žuta kartona, Šakota je ovu utakmicu bio suspendiran.

Klub iz Koprivnice u sljedećem kolu putuje u Pulu na dvoboj sa spomenutim rivalom u borbi za osmu poziciju, Istrom 1961. Hajduk sljedeći tjedan na praznom stadionu dočekuje potvrđenog drugoligaša u sljedećoj sezoni, NK Rudeš.